CLOSE

O nas

Firma Zakład Produkcyjny Berda powstała w 1983 roku, jako firma zajmująca się produkcją sukna oraz strojów regionalnych najpierw z terenu Podhala później z terenu całej Polski.

Na swoim koncie mamy wiele rekonstrukcji odzieży regionalnej z różnych rejonów Polski wraz z wieloma własnymi wzorami, za co byliśmy wielokrotnie nagradzani w organizowanych wystawach i konkursach sztuki ludowej.

Ukoronowaniem naszych wysiłków było przyznanie nam pierwszej Marki Tatrzańskiej za odtworzenie i wznowienie szycia czarnej cuchy podhalańskiej w jej pierwotnej formie i zdobieniach.

Doświadczenie i sukcesy

Bardzo duże doświadczenie w szyciu na miarę, jakie nabyli nasi pracownicy w połączeniu z doświadczeniem sportowym właściciela firmy doprowadziło do utworzenia drugiego działu w firmie, działu sportowego.

Pod marką Berdax w 2001 roku zostały uszyte pierwsze kombinezony skokowe dla dzieci i juniorów a później dla seniorów wraz z zawodnikami z polskiej kadry narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Mieliśmy przyjemność współpracować z Adamem Małyszem, który największe swoje sukcesy osiągną w kombinezonach przygotowanych przez naszą firmę.

Kadry Niemiec, Rosji, Norwegii, Włoch, Słowacji, Ukrainy oraz wielu znanych zawodników takich jak Martin Schmitt, Bjoern Einar Romoeren, Tom Hilde, Dimitri Vasiliev również skakało w kombinezonach uszytych przez nas.

Rozwój

Po kilku latach rozpoczęliśmy również szycie kombinezonów alpejskich, biegowych oraz odzieży narciarskiej. Zrealizowaliśmy wiele różnych projektów a efekty naszej pracy są widoczne już na każdym stoku. Na dzień dzisiejszy nie tylko klienci indywidualni czy szkółki narciarskie ale i kadry polski w narciarstwie alpejskim korzystają z kombinezonów przygotowanych przez naszą firmę.

Następnym etapem rozwoju firmy było przygotowanie produkcji pod kontem bardzo zaawansowanej personalizacji. W tym momencie każdy klient, nie tylko zawodnicy z tak zwanej najwyższej półki może u nas uszyć kombinezon alpejski na miarę i z wymarzoną grafiką przygotowaną wspólnie z nami.

Obecnie

Obecnie firma Berdax oprócz odzieży regionalnej i narciarskiej realizuje również inne zamówienia takie jak, bluzy do paintballa, kombinezony spadochronowe, kolarskie, łyżwiarskie i inne. Podejmujemy się każdego ciekawego wyzwania, co cechuje nasza firmę od jej samego początku.

Logo firmy przedstawiające orła o dwóch głowach symbolizuje dwie główne gałęzie, którymi firma zajmuje się dzisiaj, czyli regionalna i sportowa. Zapraszamy do współpracy a my ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby sprostać waszym oczekiwaniom.